Czy istnieje prawdziwe potrzebny prezent na święta dla taty? Zapraszam do sprawdzenia!

W ciągu roku nadchodzi czas na prezenty dla całej rodziny. Tak jak dla siostry, bądź mamy zawsze znajdziemy coś co im się spodoba. Tak w kwestii ojców zawsze jest jakaś zagwozdka. Dlatego specjalnie w odpowiedzi na te potrzeby przygotowaliśmy listę książek idealne dla ojców. Nawet jeśli nie lubią czytać, bądź nigdy nie mieli na to czasu, te pozycje prawdopodobnie odmienią ich zdanie na ten temat. 

Gomorra. Podróż po imperium kamorry – autorstwa Roberto Saviano

Kto nie lubi słuchać o kryminalnych historiach? Mężczyźni szczególnie odczuwają przyjemność przy tym, gdyż każdy facet myślał kiedyś jak to by było być gangsterem. Cudowny film “Ojciec Chrzestny” już kompletnie wywarł na nich wizję uczestniczenia w rodzinnie mafijnej. Książka o jednej z najpopularniejszych rodzin mafijnych napisana przez Roberto Saviano to niepowtarzalny włoski bestseller! A przy tym idealny prezent na święta dla taty. Autor bardzo uważnie studiował siatkę przestępczą grupy. Od dzieciństwa, odkąd pierwszy raz zobaczył druzgocący obraz – ofiarę porachunków mafijnych. Grupę z Neapolu badał  w sferach narkotyków, mody czy nawet budownictwa i odpadów. Zbierał informacje o mechanizmach, korupcji i z bliska dowiadywał się jak Gomorra sparaliżowała całe miasto swoimi mackami. Poświęcił całe życie w badaniach, dzięki czemu ukazał światu nowy typ przestępczości zorganizowanej!

Billy Summers – Stephen King 

Zbliża się okres prezentów i tak jak zawsze to bywa w przypadku ojców, nikt nie wie co im kupić. Może często się zdarza, iż tata stwierdza – Bym coś poczytał – ale zasłania się tym, że nic nie ma co go interesuję? Książka mistrza horrorów i thrillerów Stephena King’a może być w końcu tą, która wciągnie ojców do czytania. Billy Summers to opowieść o losie bohatera, który ma ostatnią szansę aby odkupić swoje winy. Bohater o złożonym charakterze, szybko wbija się w głowę przez co wystarczy kilka samotnych wieczorów a powieść dobiega końca. Główny bohater jest płatnym zabójcą i to największa szychą w swojej branży. Weteran wojenny i jeden z najskuteczniejszych snajperów na całym globie. Zlecenia przyjmuje tylko pod jednym warunkiem- celem musi być naprawdę zły człowiek. Teraz czeka go ostatnie zlecenie, przy którym spiszą się jego umiłowania do czytelnictwa. Jak kończy się jego historia? Niech prezent wyjawi prawdę!

Rafał Janik – Książka o inwestowaniu

Nadchodzi pewien wiek u każdego człowieka, iż chciałby się ustatkować. Jedynym problemem jak i celem są w prawdzie pieniądze. A w jaki sposób sprawić aby to one zarabiały gdy my śpimy? „Książka o inwestowaniu” to podręcznik dotyczący inwestowania na rynku akcji. Szczególnie przystosowany do życia na polskim rynku giełdowym. Autor przy pomocy wykresów, ramek, tabeli w prosty i zrozumiał sposób wyjaśnią – jak zbudować swój portfel aby nie czekać na swoją emeryturę. Książka mówi dużo o kontrolowania ryzyka i analizy co i jak działa. Jeżeli twój tata ma smykałkę do takich rzeczy, ta pozycja może być dla niego cudownym wyborem, aby na starość mógł się wyciszyć i nie patrzeć czy starczy mu na jedzenie. Do tego z każdego sprzedanego egzemplarza “Książki o inwestowaniu” zostanie przekazane 9 zł na Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

About the Author

You may also like these